0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

2233Lachowice, dnia: 15 listopada 2020

Wczoraj do ciebie nie należy.
Jutro niepewne...
Tylko dziś jest twoje.
Jan Paweł II

W dniu dzisiejszym wspominamy św. Alberta wielkiego.

Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich. Papież Może i w naszym sąsiedztwie, okolicy są osoby potrzebujące pomocy. Otwórzmy nasze serca na każdą ludzką biedę i chętnie włączmy się w działalność organizacji społecznych i kościelnych.

We wtorek – przypada wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.
W środę – bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.
W czwartek – bł. Salomei, zakonnicy.
W piątek – św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera.
W sobotę – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.

W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca. Po Mszy Św. Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

Za tydzień, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, oddajemy cześć Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata.

Za ofiary składane dzisiaj na tacę, na potrzeby naszej świątyni, składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

W związku z tym, że nie udało się nam w tym roku odbyć tradycyjnej pielgrzymki parafialnej na Jasną Górkę, w przyszłą niedzielę o godz. 11:45 zostanie odprawiona ta int. za całą naszą parafię w naszym kościele.

Rodzinom od numeru: 411 - 420 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od numeru: 1 - 20. W przyszłą niedzielę odmówią Różaniec w kościele Róże: Pani Barbary Wątroba i Pani Henryki Kachel.

W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odeszła do wieczności: † Józefa Chrząszcz lat 87 z Osiedla Wojtaszki. A we wtorek o godz. 11:00 w kościele, odbędzie się pogrzeb śp. Józefa Łaciaka lat 70 z Lachowic Dolnych a o godz. 14:00 w kościele śp. Marianny Bargiel lat 79. Módlmy się w ich intencji: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen

Początek strony