0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

listopad wszystkich swietych 8Lachowice, dnia: 8. listopada 2020 roku

Pragnienie, by żyć lepiej,
nie jest niczym złym,
ale błędem jest styl życia,
który wyżej stawia dążenie do tego,
by mieć aniżeli być, i chce więcej mieć,
nie po to aby bardziej być,
lecz by doznać w życiu najwięcej przyjemności.
Jan Paweł II

Dzisiaj katolicy w Polsce po raz 12. obchodzą Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Łączymy się w modlitwie i wspieramy przed wejściem do kościoła do puszek chrześcijan z różnych stronach świata, którzy cierpią prześladowania z powodu wiary.

W środę Narodowe Święto Niepodległości.Święto odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny skłania nas do wyrażenia wielkiego dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad Polską i jednocześnie do dalszej wytrwałej modlitwy za Ojczyznę.

• Jutro – przypada rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Bazylika Laterańska jest katedrą biskupa Rzymu, czyli papieża, i matką wszystkich kościołów świata.
• We wtorek – św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
• W środę – Świętego Marcina z Tours.
• W czwartek – św. Jozafata, biskupa i męczennika.

W przyszłą niedziele, składka na Mszach świętych przeznaczona będzie na spłatę kolejnej raty, montażu paneli fotowoltaicznych przy naszym kościele.

Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej. Jest Niedziela, Gość Niedzielny i dla najmłodszych Staś.

Rodzinom od numeru: 391 – 410 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszej świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od numeru: 411 – 420. W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Janiny Wrażeń i Pani Ireny Pająk.

W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odeszła do wieczności: † Helena Kubasiak lat 95 z Osiedla Grzesice. Módlmy się w jej intencji: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Początek strony