0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

1 rozaniecLachowice, dnia: 11.10. 2020 roku.

Modlitwa jest niezbędna w życiu
osobistym i w apostolacie.
Nie może być autentycznego
świadectwa chrześcijańskiego bez modlitwy.
Ona jest źródłem natchnienia,
energii, odwagi w obliczu trudności i przeszkód,
Jest źródłem wytrwałości
i mocy podejmowania inicjatywy.
Jan Paweł II

Przed nami kolejny różańcowy tydzień.
Wszystkich parafian zapraszam na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła.

W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XX Dzień Papieski. Na prośbę biskupów, dzisiejsza zbiórka do puszek po Mszach Świętych przeznaczona jest na fundację: „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, czyli na stypendia dla uzdolnionej, ale niezamożnej młodzieży.

Dziś w ramach obchodu Dnia Papieskiego w naszym Domu Katolickim, od godziny 9:00 do 11:00  zostanie przeprowadzona akcja poboru krwi dla chorych pacjentów przebywających w suskim i wadowickim szpitalu. Za tę piękną postawę, za szlachetność  i solidarność w cierpieniu z drugim człowiekiem pragniemy gorąco z góry wszystkim honorowym dawcom krwi podziękować.

Razem ze Świętem Janem Pawłem II obecnym w znaku relikwii w naszej parafii i w klimacie modlitwy różańcowej i pogłębionej refleksji, serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian i Gości we wtorek na godz. 18.00 na ostatnie w tym roku NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE.

Jutro – bł. Jana Beyzyma, prezbitera.
We wtorek – bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.
W czwartek – św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.
W piątek – św. Jadwigi Śląskiej.
W sobotę – św. Ignacego Antiocheńskiego.

W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca. Dzień szczególnej modlitwy ku czci Bożego Miłosierdzia. Po Mszy Świętej wieczornej nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i uczczenie relikwii.

W przyszłą trzecią niedzielę miesiąca, składka na Mszach Świętych przeznaczona będzie na spłatę kolejnej raty montażu fotowoltaiki przy naszym kościele.

Zbliża się miesiąc listopad – czas modlitwy w intencji naszych zmarłych. Jedną z form duchowej pomocy tym, którzy odeszli już do wieczności jest modlitwa wypominkowa. W  kancelarii parafialnej możemy zgłaszać wypominki jednorazowe i roczne za zmarłych.

Parafialny Zespół Caritas w Lachowicach informuje, że od listopada bieżącego roku rusza nowy Podprogram Pomocy Żywnościowej  / XI 2020 – VII 2021/.
Pomoc mogą otrzymać osoby/rodziny znajdujące się w najtrudniejszej sytuacji, np. dotknięte: ubóstwem, sieroctwem, bezdomnością, bezrobociem, niepełnosprawnością, długotrwałą lub ciężką chorobą oraz uzyskujące dochód nieprzekraczający:
• 1402 zł w przypadku osoby samotnie gospodarującej,
• 1056 zł w przypadku osoby w rodzinie,
Aby otrzymać pomoc żywnościową  należy zgłosić się do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stryszawie w celu zakwalifikowania i otrzymania odpowiedniego skierowania. Skierowanie to należy złożyć  u Prezesa  naszego PZ Caritas – Grzegorza Krawczyka do dnia 30 października b.r. Skierowania te są warunkiem koniecznym do uzyskania pomocy żywnościowej. Bardzo prosimy o przekazanie tej informacji w swoim sąsiedztwie osobom, które być może poturbują takiego wsparcia żywnościowego i w razie konieczności – pomocy im w uzyskaniu niezbędnego skierowania.

W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną w naszym regionie / umieszczenie powiatu suskiego w czerwonej strefie  zagrożenia epidemicznego / prosimy wszystkich wiernych o przestrzeganie sanitarnych zasad bezpieczeństwa w obliczu trwającej pandemii korona wirusa. Prosimy o zakładanie maseczek oraz zachowanie dystansu.

Rodzinom od numeru: 301 – 320 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła i za złożoną ofiarę na potrzeby kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od numeru: 321 – 340. W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Janiny Kubieniec i Pani Stanisławy Marcak.

Początek strony