0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

10Z055Lachowice, dnia: 30 sierpnia 2020 roku

Bądź pozdrowiony krzyżu, gdziekolwiek się znajdujesz,
w polach, przy drogach, na miejscach,
gdzie ludzie cierpią i konają...na miejscach,
gdzie pracują, kształcą się i tworzą.
Jan Paweł II.

Dziś ostatnia niedziela w czasie wakacji. Miłym gościom, którzy odpoczywając w naszej parafii, brali udział w liturgii sprawowanej w tym kościele, dziękujemy za świadectwo wiary i pobożności. Życzymy szczęśliwego powrotu do domów i błogosławieństwa Bożego w dalszym życiu.

W tym tygodniu przypada:
• We wtorek – bł. Bronisławy, dziewicy.
• W czwartek – św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

We wtorek rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. O godzinie 8:00 rano zapraszamy do kościoła przedszkolaków, dzieci i młodzież, rodziców i grono pedagogiczne na Mszę świętą, w czasie której modlić się będziemy o błogosławieństwo Boże w nowym roku szkolnym. Dzieci z klasy zerowej i pierwszej przyjdą na Msze świętą z tornistrami, książkami i innymi przyborami szkolnymi, które poświęcimy po Mszy świętej. Niech wszystkim dzieciom idącym do szko¬ły zawsze towarzyszy nasza modlitwa i błogosławieństwo.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź św. pierwszopiątkowa i na rozpoczęcie roku szkolnego w piątek od godz. 16:30. Ze względu na bezpieczeństwo, księża będą spowiadać w dwóch miejscach kościoła – w części głównej i pod wieżą. Prosimy, aby wchodzić pojedynczo, oczekując na swoją kolej przed drzwiami do kościoła, a także zachowując wszelkie zasady bezpieczeństwa.

Informujemy wszystkich parafian, że w niedzielę 13 września na Mszy Świętej o godz. 10:15 - będziemy przeżywać Parafialne Święto Dziękczynienia za tegoroczne plony czyli dożynki.

Za ofiary składane na tacę na potrzeby naszej świątyni, jak również na konto parafii czy w kancelarii parafialnej, składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać.

Serdecznie zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11:45 – spotkanie dzieci z klasy czwartej przygotowującej się do Pierwszej Komunii Świętej.

Rodzinom od numeru: 181 - 200 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. Panu Kazimierzowi Kubieniec z Gustofów, składamy serdeczne Bóg zapłać za wywiezienie skoszonej trawy z terenu kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od numeru: 201 - 220. W przyszłą niedzielę odmówią Różaniec kościele Róże: Pani Henryki Kachel i Pani Zofii Barzyckiej.

Ksiądz Abp Marek Jędraszewski Metropolita Krakowski, serdecznie zaprasza na doroczną XXVIII Pielgrzymkę Rodzin, która odbędzie się w niedzielę 13. września tego roku w Kalwarii Zebrzydowskiej. Pielgrzymka rozpocznie się drogą krzyżową o godz. 9:00 przy stacji „U Piłata”. A o godz. 11:00 będziemy uczestniczyć w Mszy świętej o błogosławieństwo Boże dla wszystkich rodzin naszej Archidiecezji.

Początek strony