0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

06Lachowice, dnia: 2. sierpnia 2020 roku

Chociaż nie jestem wśród was na co dzień,
jak bywało przez tyle lat dawniej -
to przecież noszę w sercu wielką troskę.
Wielką, ogromną troskę.
Jest to, moi drodzy, troska o was.
Właśnie dlatego,
że od was zależy jutrzejszy dzień.
Jan Paweł II.

Dziś pierwsza niedziela miesiąca i zmiana tajemnic różańcowych.
Po Mszy Świętej, adoracja Najświętszego Sakramentu.

We wtorek przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Marii Vianneya, patrona wszystkich proboszczów. Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Bogu za dar Eucharystii, oraz prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie także z naszej wspólnoty parafialnej.

W czwartek - będziemy świętować tajemnicę Przemienienia Pańskiego.
W sobotę - św. Dominika, prezbitera.

Przez ostatnie dni myśli i serca nas, Polaków, podążają razem z tłumami pielgrzymów na Jasną Górę, gdzie od wieków z głęboką wiarą wspólnie zanosimy do Matki Bożej Królowej Polski wszystkie nasze sprawy narodowe, sprawy naszych rodzin i osobiste. Dziękujemy za tyle dowodów Jej wielowiekowej opieki nad naszą Ojczyzną wśród wielu zawirowań historii, także tej najnowszej.

Zachęcamy do nabywania, lektury prasy katolickiej.

Za ofiary składane na tacę na potrzeby naszej świątyni, jak również w kancelarii czy na konto parafii składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.

Rodzinom od numeru: 101 - 120 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od numeru: 121 - 140. W przyszłą niedzielę Różaniec w kościele odmówią Róże: Pani Stanisławy Bałazy i Pana Józefa Żywczaka. Panu Kazimierzowi Kubieniec z Gustofów, składamy serdeczne Bóg zapłać za wywiezienie skoszonej trawy z terenu kościoła. Bóg zapłać.

Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii, życzymy dużo słońca, pogody ducha. Opiece Matki Bożej polecamy solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia

Początek strony