0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

06Lachowice: 26. lipca 2020 roku
„…Trzeba mądrze korzystać
 z wakacji i ferii,
aby służyć dobru jednostki
 i rodziny przez to,
że umożliwiają kontakt z przyrodą,
zapewniają spokój,
dają czas na kultywowanie
zgodnego życia rodzinnego,
na wartościową lekturę
i na zdrowe rozrywki…”.
Jan Paweł II

Dziś przypada świętych Joachima i Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Są oni patronami rodziców chrześcijańskich. W dzisiejszych trudnych czasach pomijania i pomniejszania roli rodziny warto zwrócić się w modlitwie do tych świętych małżonków, prosząc o pomoc w budowaniu silnej Bogiem polskiej rodziny. Pamiętajmy też w modlitwach o naszych rodzicach żyjących i powołanych do wieczności.

Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów mechanicznych w naszej parafii odbędzie się dziś po Mszy Świętej o godz. 10:15 – na parkingu od strony cmentarza, plebanii i przy domu strażaka. W kaplicy na Kralach po Mszy Św. o godz. 9:00.

W środę – św. Marty.
W czwartek – św. Piotra Chryzologa.
W piątek – św. Ignacego z Loyoli.

W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca.

Mija połowa wakacji. Wraz z początkiem obecnego tygodnia rozpoczniemy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie tak religijnej, jak i historycznej. W tym miesiącu z wielu stron Polski i Europy setki pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu.

Zachęcamy do nabywania, lektury prasy katolickiej.

Za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę na potrzeby naszej świątyni składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać.

Rodzinom od numeru: 81 - 100 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła Rodziny od numeru: 101 - 120. W przyszłą niedzielę Różaniec w kościele odmówią Róże: Pani Stanisławy Marcak i Pani Anny Baca.

Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii oraz parafianom udającym się na wypoczynek życzymy dużo słońca, pogody ducha i szczęśliwego powrotu do domu.

Początek strony