0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

702LACHOWICE 24. LISTOPADA 2019

Na początku trzeciego tysiąclecia,   
odnawiając swą nadzieję
na ostateczne nadejście Królestwa Bożego,
przygotowując je dzień po dniu
we własnym wnętrzu,
w środowisku społecznym,
którego część stanowimy,
jak również w historii świata.
Jan Paweł II.

Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. W dzisiejszą niedzielę warto zapytać się siebie: na ile świadomie przeżywam rok liturgiczny i czynnie włączam się w jego celebracje? Warto też spojrzeć wstecz i zrobić osobisty rachunek sumienia z budowania, pogłębiania mojej przyjaźni z Panem Bogiem i bliźnimi.

Dzisiaj po Mszy świętej o godzinie 10:15 – wystawienie Najświętszego Sakramentu w monstrancji, i akt zawierzenia siebie, kościoła i świata Chrystusowi Królowi. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Jutro – św. Katarzyny Aleksandryjskiej.
W sobotę – święto św. Andrzeja Apostoła.

Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio duchowo nastawieni.

Państwu Marii i Piotrowi Słowińskim, składamy serdeczne Bóg zapłać za przekazanie na potrzeby kościoła 5 tys. zł. z dochodu ze sprzedaży książki o historii naszej Parafii. 2.500 zł przeznaczono już na konserwację i modernizację systemu czujek ruchu przy naszym kościele oraz na naprawę jednej obrotowej kamery, która uległa zepsuciu. Pozostałe 2.500 zł. przeznaczono na renowację stacji drogi krzyżowej pod oblamkami. Bóg zapłać.

Rodzinom od numeru: 301 – 320 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszej świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od numeru: 321 – 340.  W przyszłą niedzielę odmówią Różaniec w kościele Róże: Pani Julii Pająk i Pani Marii Kot.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Źródła, Gościa Niedzielnego, Niedzieli. Dla prenumeratorów są Cuda i łaski Boże oraz Arka a także dla najmłodszych Jaś czy Dominik. Solenizantów i jubilatów tego tygodnia pragniemy zapewnić o naszej życzliwości i modlitwie.

Początek strony