0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

1 rozaniecLachowice, dnia: 13.10. 2019 roku.

Modlitwa jest niezbędna w życiu
osobistym i w apostolacie.
Nie może być autentycznego
świadectwa chrześcijańskiego bez modlitwy.
Jan Paweł II

Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Wszystkich parafian zapraszam na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła.

W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XIX Dzień Papieski.                    
Na prośbę biskupów, dzisiejsza zbiórka do puszek po Mszach Świętych przeznaczona jest na fundację: „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, czyli na stypendia dla uzdolnionej, ale niezamożnej młodzieży.

Dziś w ramach obchodu Dnia Papieskiego w naszym Domu Katolickim od godziny 9:00 do 12:00  zostanie przeprowadzona akcja poboru krwi dla chorych pacjentów przebywających  w suskim i wadowickim szpitalu. Za tę piękną postawę, za szlachetność  i solidarność w cierpieniu z drugim człowiekiem pragniemy gorąco z góry wszystkim honorowym dawcom krwi podziękować.

Razem ze Świętem Janem Pawłem II obecnym w znaku relikwii w naszej parafii i w klimacie modlitwy różańcowej i pogłębionej refleksji, serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian i Gości niedzielę na godz. 18.00 na ostatnie w tym roku NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE.

We wtorek – św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.
W środę – św. Jadwigi Śląskiej.
W czwartek– św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.
W piątek – św. Łukasza, Ewangelisty.
W sobotę – św. Pawła od Krzyża.

W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca. Dzień szczególnej modlitwy ku czci Bożego Miłosierdzia. Po Mszy Świętej wieczornej nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i uczczenie relikwii.

Zbliża się miesiąc listopad – czas modlitwy w intencji naszych zmarłych. Jedną z form duchowej pomocy tym, którzy odeszli już do wieczności jest modlitwa wypominkowa. W  kancelarii parafialnej możemy zgłaszać wypominki jednorazowe i roczne za zmarłych.

W przyszłą trzecią niedzielę miesiąca, składka na Mszach Świętych przeznaczona będzie na pokrycie kosztów wynagrodzenia na kolejne miesiące dla naszej Pani Organistki, gdyż ofiary jakie parafianie złożyli przy zakupie opłatków wystarczyło do lipca b.r. od sierpnia parafia wypłaca wynagrodzenie pani organistce ze składek niedzielnych.

We wtorek 22 października od godz. 16:00 do 17:00 w Domu Katolickim, odbędzie się zbiórka środków higieny na rzecz hospicjum św. Kamila w Bielsku Białej. Serdecznie zachęcamy do udziału w tej zbiórce. Szczegóły na plakacie przy wejściach do kościoła lub u organizatora zbiórki sołtysa Lachowic.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

Rodzinom od numeru: 161 – 180 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła i na zewnątrz kościoła oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszej świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od numeru: 181 – 200. W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Stanisławy Marcak i Pani Anny Baca.

Początek strony