0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

06203Lachowice, dnia: 7 października 2019 roku

Mówimy do Chrystusa przez Maryję:
Bądź z nami w każdy czas.
Św. Jan Paweł II

Rozpoczął się miesiąc modlitwy różańcowej. Odmawiajmy różaniec indywidualnie i w rodzinach. W naszym kościele nabożeństwo październikowe odprawiamy codziennie o godz. 17:30 a w niedzielę po Mszy świętej wieczornej.

W przyszłą niedzielę, 13 października, będziemy obchodzić Dzień Papieski. Tego dnia swoimi ofiarami do puszek wesprzemy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która zebrane środki przekazuje na stypendia dla uzdolnionej młodzieży, pochodzącej z ubogich rodzin.

W przyszłą niedzielę w Domu Katolickim w ramach obchodów Dnia Papieskiego Gminny Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża w Lachowicach, serdecznie zaprasza wszystkich chętnych od godziny 9:00 do 12:00 – na akcję poboru krwi. Liczymy na liczny udział naszych Parafian, którzy taką postawą dadzą wymowne i konkretne świadectwo miłości bliźniego.

Razem ze Świętem Janem Pawłem II obecnym w znaku relikwii w naszej parafii i w klimacie modlitwy różańcowej i pogłębionej refleksji, serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian i Gości w niedzielę na godz. 18.00 na ostatnie w tym roku NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• Jutro – Najświętsza Maria Panna Różańcowa.
• W środę – błogosławiony Wincenty Kadłubek.

Zbliża się miesiąc listopad – czas modlitwy w intencji naszych zmarłych. Jedną z form duchowej pomocy tym, którzy odeszli już do wieczności jest modlitwa wypominkowa. W  kancelarii parafialnej możemy zgłaszać wypominki jednorazowe i roczne za zmarłych.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Parafialny Zespół Caritas informuje, że osoby które chciałyby skorzystać w kolejnych miesiącach z pomocy żywnościowej CARITASU, proszone są złożenie aktualnych (nowych) skierowań z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Do pomocy żywnościowej uprawnione są osoby o dochodzie nieprzekraczającym 1.402 zł w przypadku osoby samotnie gospodarującej i 1.056 zł w przypadku osoby w rodzinie.Udając się do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Urzędzie Gminy w Stryszawie po  zaświadczenie, należy ze sobą zabrać dowód osobisty oraz zaświadczenie o wysokości dochodu np. (odcinek z emerytury lub renty). Pobrane z GOPS zaświadczenie należy złożyć u Prezesa Parafialnego Zespołu Caritas - Grzegorza Krawczyka w terminie do dnia 13 października b.r. Po zebraniu wszystkich zaświadczeń Parafialny Zespół Caritas uda się do   magazynu Caritas, gdzie na ich podstawie  zostanie wydana odpowiednia ilość żywności. Dla osób, które nie złożą wymaganych zaświadczeń, żywność nie zostanie przywieziona.Prosimy o przekazanie tej informacji w swoim środowisku osobom potrzebującym i w razie potrzeby pomoc w ich  uzyskaniu.

Rodzinom od numeru: 141 – 160 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła oraz za złożoną ofiarę. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od numeru: 161 – 180. W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Zofii Kwaśnej i Pani Janiny Kubieniec.

Początek strony