0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

06Z054Lachowice: 28. lipca 2019 roku

„…Trzeba mądrze korzystać
z wakacji i ferii,
aby służyć dobru jednostki
i rodziny przez to,
że umożliwiają kontakt z przyrodą,
zapewniają spokój,
dają czas na kultywowanie
zgodnego życia rodzinnego,
na wartościową lekturę
i na zdrowe rozrywki…”.
Jan Paweł II

Mija połowa wakacji. Wraz z początkiem obecnego tygodnia rozpoczniemy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie tak religijnej, jak i historycznej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu.

W piątek, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
Spowiedź święta przed pierwszym piątkiem w piątek od godz. 17:00.

Zachęcamy do nabywania, lektury prasy katolickiej.

Naszemu parafialnemu Zespołowi CARITAS – „Otwarte Serca”, składamy serdeczne Bóg zapłać za wkład pracy w pozyskanie i rozdysponowanie żywności pozyskanej z Krakowskiej Caritas dla najbardziej potrzebujących w naszej parafii. Bóg zapłać.

Za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę na potrzeby naszej świątyni składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać. Złożono kwotę 4.140.

W najbliższą sobotę o godz. 7:00 z Jasnej Górki wyruszy pielgrzymka na Jasną Górę. Natomiast Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki pod przewodnictwem księdza biskupa, odbędzie się w przyszłą niedzielę  o godz. 8:00 w parafii w Suchej Beskidzkiej. Możliwość zapisania się na pielgrzymkę jeszcze dzisiaj do godz. 19:00 w suchej Beskidzkiej oraz od środy w godz. od 16:00 do 19:00. Ciągle trwają zapisy internetowe.

W przyszłą niedzielę  4 – sierpnia w naszej parafii o godz. 17:00 w ramach XI Beskidzkiego Festiwalu muzyki organowej i kameralnej, odbędzie się koncert organowy. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości.

Rodzinom od numeru: 371 - 390 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła Rodziny od numeru: 391 - 410. W przyszłą niedzielę Różaniec w kościele odmówią Róże: Pana Józefa Żywczaka i Pana Kazimierza Sobańskiego.

Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii oraz parafianom udającym się na wypoczynek życzymy dużo słońca, pogody ducha i szczęśliwego powrotu do domu.

W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odeszła do wieczności: † Michalina Świerkosz lat 86 z Lachowic Dolnych. Módlmy się w jej intencji: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Początek strony