0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

06Z029Lachowice, dnia: 14. lipca 2019 roku

Człowiek wierzący ma odpoczywać nie tylko jak Bóg,
ale także odpoczywać w Bogu,
oddając Jemu całe stworzenie w postawie uwielbienia,
dziękczynienia, synowskiego przywiązania
i oblubieńczej przyjaźni.
Jan Paweł II

Przeżywamy kolejną wakacyjną niedzielę. Serdecznie witamy wszystkich wypoczywających w naszej parafii  i życzymy, miłego wypoczynku aby czas wytchnienia, był również czasem zbliżenia się do Boga poprzez piękno stworzenia i osobiste zaangażowanie w praktyki duchowe.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• We wtorek – Najświętsza Maryja Panna z góry Karmel.
• W czwartek – Święty Szymon z Lipnicy.
• W sobotę – Błogosławiony Czesław.

W piątek Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godz. 18:00. Po Mszy świętej uczczenie relikwii.

Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii odbędzie się w przyszła niedzielę po Mszy Świętej o godz. 10:15 na parkingu od strony cmentarza i przy domu strażaka. W kaplicy na Kralach po Mszy Świętej o godz. 9:00.

Czas urlopów, wakacji wykorzystajmy na pogłębienie naszej wiedzy religijnej przez lekturę prasy katolickiej, która dostępna jest przy bocznym wyjściu i na stoliku w drugiej części kościoła. Mądrze korzystajmy ze środków, jakie daje nam współczesna technika, aby pogłębiać naszą świadomość przynależności do Chrystusowego Kościoła.

W czas wakacji w Polsce wpisuje się ruch pielgrzymkowy. Warto zastanowić się, czy nie podjąć takiej formy w ożywieniu osobistego życia religijnego. Chrześcijanin jest człowiekiem pielgrzymującym. Ziemia jest pewnym i ważnym etapem jego wędrówki.

W przyszła trzecią niedzielę miesiąca składka na Mszach Świętych przeznaczona będzie na pokrycie kosztów związanych z wykonaniem nowej toalety przy naszym kościele. Wszystkich zainteresowanych prosimy o obejrzenie dziś tej toalety. Koszt tej inwestycji wyniósł 25 tyś zł. Trzeba było zrobić kanalizację, doprowadzić prąd i wodę.

W niezwykłej scenerii Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce od 13 lat rozbrzmiewają porywające nuty... nuty zaklęte w drewnie. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości w przyszłą niedzielę do naszego kościoła na godz. 16:00 na Festiwal Muzyki Zaklętej w Drewnie‬; Bałtycki Kwintet Dęty -‬ „Letnia serenada”‬. Bałtycki Kwintet Dęty to klasyczny kwintet instrumentów dętych drewnianych będący niejako odpowiednikiem klasycznego kwartetu smyczkowego wśród instrumentów dętych.  Warto zatem zaplanować czasu tak, aby stać się częścią tego niezwykłego wydarzenia

Rodzinom od numeru: 331 – 350 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby świątyni.  W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od numeru: 351 – 370. W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże:
Pani Janiny Kubieniec i Pani Stanisławy Marcak.

Początek strony