0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

2183Lachowice, dnia: 30. czerwca 2019 roku

" Człowiek jest wielki nie przez to,
co posiada, lecz przez to, kim jest;
nie przez to, co ma,
lecz przez to,
czym dzieli się z innymi. "
Jan Paweł II

Kończy się czerwiec - miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Dziś zakończenie nabożeństw czerwcowych.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź Święta pierwszopiątkowa w piątek od godz. 17:00.

Niech trwające wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Wszystkim wyjeżdżającym i przyjeżdżającym do naszej parafii życzymy, aby wakacje, urlop, obojętnie gdzie spędzany, był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego.

Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach… Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.

W TYM TYGODNIU PRZYPADA
• W środę, św. Tomasza Apostoła.
• W czwartek święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie.
• W sobotę, bł. Marii Teresy Ledóchowskiej.

Od jutra ruszają internetowe zapisy na Pieszą Pielgrzymkę z Jasnej Górki na Jasną Górę. Szczegóły na profilu Facebooku Pielgrzymki. Natomiast tradycyjne zapisy odbędą się w ostatni weekend lipca odraz od 31 lipca w Parafii w Suchej Beskidzkiej. W naszym kościele pojawiła się skrzynka „Bank modlitwy” do której można wrzucać intencje, które będą omodlone na pątniczym szlaku. Ofiara złożona przy tej okazji zostanie przeznaczona na organizacje pielgrzymki. Dziękujemy za wszelką pomoc.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

We wtorek 2 lipca w naszej parafii przy OSP od godz. 8:00 do 12:00 odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala  na wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce oraz pozwolą wesprzeć inne projekty misyjne prowadzone przez Kościół  w Polsce i na całym świecie. Osoby starsze, samotne nie mające własnego transportu proszone są dzisiaj o kontakt z Sołtysem.

Rodzinom od numeru: 281 – 310 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od numeru: 311 – 330. W przyszłą niedzielę różaniec w kościele odmówią Róże: Pani Teresy Gałuszka i Pani Zofii Kwaśnej.

Początek strony