0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

11Z021Lachowice, dnia: 9. czerwca 2019 roku

Duch Święty nie tylko sprawia że się modlimy,
ale prowadzi nas wewnętrznie na modlitwie,
uzupełniając naszą nieumiejętność modlenia się.
Jan Paweł II

Dziś przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocy.

Jutro w poniedziałek (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), Kościół obchodzi święto Maryi, Matki Kościoła. Maryja trwała jednomyślnie na modlitwie wraz z Apostołami, na których zstąpił Duch Święty. Msze Święte będą o godzinie: 7:00  - 10:15 i o godz. 18:00.  W kaplicy na Kralach o godzinie: 17:00.

W czwartek, 13 czerwca, w kalendarzu kościelnym będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to dzień szczególnej modlitwy całego Kościoła za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.

Serdecznie zachęcamy wszystkich parafian - dorosłych, młodzież i dzieci do licznego uczestniczenia w nabożeństwach czerwcowych a wszystkich czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy w czwartek na drugie w tym roku uroczystości fatimskie o godz. 18:00. Intencje do Matki Bożej Fatimskiej prosimy, składać w zakrystii.

W przyszła trzecią niedzielę miesiąca składka na Mszach świętych, będzie przeznaczona na pokrycie kosztów związanych z wykonaniem nowej toalety przy naszym kościele.

Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała, o przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało prosimy:
• Ołtarz - 1 - Przed Domem Państwa Kubielasów - rodziny od numeru: 261 - 280.
• Ołtarz - 2 - Przed Domem Strażaka - rodziny od numeru: 281 - 300.
• Ołtarz - 3 - Przed Domem Katolickim - rodziny od numeru: 301 - 320.
• Ołtarz - 4 - Przy Kościele - rodziny od numeru: 321 - 340.

Rodzinom od Numeru: 221 - 240 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy  o pomoc przy sprzątaniu naszego kościoła rodziny od Numeru: 241 - 260.

W przyszłą niedzielę Różaniec w kościele odmówią Róże: Pani Marii Kot i Pana Jerzego Gwiżdża.
Życzenia zdrowia i obfitości Bożych darów i łask przekazujemy solenizantom i jubilatom tygodnia.

We wtorek o godz. 11:30 w kościele odbędzie się pogrzeb † Tadeusza Zawory z Lachowic Dolnych a o godz. 14:00 † Krzysztofa Sobańskiego z Lachowic Dolnych. A w środę o godz. 14:00 w kościele † Jerzego Kubieńca z Lachowic Dolnych. Módlmy się w ich intencji: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Początek strony