0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

Schowek02Lachowice, dnia 2 czerwca 2019

"Tylko Chrystus może uciszyć lęk człowieka.
patrzcie na Jezusa głębią waszych serc i umysłów!
On jest waszym nieodłącznym przyjacielem."
Jan Paweł II

Dziś pierwsza niedziela miesiąca i zmiana tajemnic różańcowych.
Jutro rozpocznie się Nowenna przed uroczystością Zesłania ducha Świętego.

Rozpoczął się miesiąc poświęcony czci Serca Pana Jesusa.
Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości. Podobnie jak w maju, niech ta czerwcowa modlitwa będzie też celebrowana w domach, przy przydrożnych kapliczkach i krzyżach. Jest bowiem wyrazem naszej wiary w wielkie Boże Miłosierdzie.

W tym tygodniu też pierwszy czwartek, pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w naszym kościele w piątek od godz. 17:00.
Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała, o przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało prosimy:
• Ołtarz - 1 - Przed Domem Państwa Kubielasów - rodziny od numeru: 261 - 280.
• Ołtarz - 2 - Przed Domem Strażaka - rodziny od numeru: 281 - 300.
• Ołtarz - 3 - Przed Domem Katolickim - rodziny od numeru: 301 - 320.
• Ołtarz - 4 - Przy Kościele - rodziny od numeru: 321 - 340.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w „Drodze Światła”, która odbędzie się w Wigilię Zesłania Ducha Świętego, tj. 8 czerwca 2019 roku. „Droga Światła” to 14 stacji, które opisują ewangeliczne wydarzenia związane z Jezusem Chrystusem od chwili Zmartwychwstania aż do Zesłania Ducha Świętego. Trasa o długości około 15 km przebiegać będzie górskimi szlakami i leśnymi ścieżkami. Miejscem docelowym jest Lachów Groń w Koszarawie na którym to przy blasku zachodzącego słońca i pięknych widokach, rozpalona zostanie tradycyjna dla Zielonych Świąt sobótka. Zapisy oraz dodatkowe informacje można uzyskać u organizatora Grzegorza Krawczyka.

Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). W naszej parafii taka zbiórka będzie 2 lipca przy OSP Lachowice od godz. 8:00 do 12:00. Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce oraz pozwolą wesprzeć inne projekty misyjne prowadzone przez Kościół w Polsce i na całym świecie. Osoby starsze, samotne nie mające własnego transportu proszone są o kontakt z Sołtysem do 1 lipca Serdecznie zachęcamy wszystkich parafian do gestu miłosierdzia wobec naszych braci w Afryce.

Planując wakacyjne urlopu i wyjazdy warto wziąć pod uwagę uczestnictwo w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Tradycyjnie wspólnota Dekanatu Sucha Beskidzka wysuszy z Jasnej Górki 3 sierpnia. Oficjalny wymarsz pielgrzymki będzie 4 sierpnia z kościoła  w Suchej Beskidzkiej. Serdecznie zapraszamy.

Dziś po każdej Mszy Świętej, zbiórka do puszek na zorganizowanie turnusu wypoczynkowo - rehabilitacyjnego dla grupy osób niepełnosprawnych z Suchej Beskidzkiej.

Rodzinom od numeru: 201 - 220 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszej świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od numeru: 221 - 240. W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Zofii Barzyckiej i Pani Julii Pająk.

Początek strony