0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

maj ave maria Lachowice, dnia: 26 - maja 2019 roku

Nie bójcie się,
otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi
i Jego zbawczej władzy!
Jan Paweł II

Dziś obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Dziękujmy dziś Panu Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, prośmy dla nich o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.

Jutro rozpoczynamy dni modlitw o urodzaje, tak zwane Dni Krzyżowe. Będziemy prosić Boga o obfite plony i błogosławieństwo dla ciężkiej pracy ludzkiej na roli,  o sprawiedliwy podział dóbr i chleb dla głodujących w naszym kraju i na całym świecie. Oprócz Eucharystii sprawowanej w kościele udamy się procesyjnie o godz. 17:30 - do krzyża i tam będziemy prosić Boga o potrzebne łaski i siły dla ciężko pracujących.

W piątek zakończenie nabożeństw majowych z procesją.
W piątek w ostatni dzień maja, będziemy obchodzić święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca.

W sobotę rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe będziemy odprawiać po Mszy Świętej rannej lub wieczornej, według porządku Mszy Świętych.

W sobotę 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pragniemy w tym dniu otoczyć naszą modlitwą wszystkie dzieci, do czego zachęcamy też wszystkich parafian.

Dziś w kościele na Jasnej Górce o godzinie: 14:00 zostanie odprawiona Msza święta  w intencji o opiekę Matki Najświętszej nad całą naszą parafią.

W przyszła niedziele po każdej Mszy Świętej, odbędzie się zbiórka do puszek na zorganizowanie turnusu wypoczynkowo - rehabilitacyjnego dla grupy osób niepełnosprawnych. Grupa działa przy parafii w Suchej Beskidzkiej i tworzą ją osoby niepełnosprawne, poruszające się na wózkach inwalidzkich, o kulach oraz osoby z upośledzeniem umysłowym.

Rodzinom od numeru: 181 - 200 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszej świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od numeru: 201 - 220. W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Henryki Kachel i Pana Janusza Zyzańskiego.

Początek strony