0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

07Z007Lachowice, dnia: 12.09.2021 Roku

Błogosław, Boże, rolnika dłoni
Nie dopuść nigdy nań głodu.
Jan Paweł II

Dziś o godz. 12:00 w Warszawie odbędzie się beatyfikacja Czcigodnego Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Bóg złączył tych dwoje ludzi, tak przecież różnych i przez nich dokonał wielkich rzeczy. Zachęcamy do udziału w transmisji telewizyjnej tego wydarzenia do którego przygotowywaliśmy się przez nowennę.

Zapraszamy wszystkich parafian i gości, czcicieli Matki Bożej Fatimskiej, jutro na godz. 18:00 na piąte w tym roku Nabożeństwo Fatimskie.

W naszej wspólnocie parafialnej w przyszła niedzielę na Mszy Świętej przeżywać będziemy Parafialne Święto Dziękczynienia za tegoroczne plony czyli dożynki.

We wtorek - obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
W środę - Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.
W sobotę - święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski.

W piątek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

W przyszła trzecią niedzielę miesiąca składka na Mszach Świętych przeznaczona będzie na potrzeby naszego kościoła.

W czwartek w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Lachowicach od godziny 14.00 do 16.00 Parafialny Zespół Caritas będzie wydawać żywność dla rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Przypominamy, że artykuły spożywcze mogą otrzymać osoby i rodziny, które otrzymały skierowanie z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stryszawie i zostały zakwalifikowane do tego programu w roku ubiegłym. Sąsiadów prosimy o wsparcie i pomoc w przetransportowanie żywności do potrzebujących rodzin czy osób.

Rodzinom od numeru: 21 – 40 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz na zewnątrz kościoła i za złożoną ofiarę na potrzeby naszej świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od numeru: 41 – 60. W przyszłą niedzielę odmówią Różaniec w kościele Róże: Pani Zofii Barzyckiej i Pana Janusza Zyzańskiego.

Niech Jezus, Mesjasz Pan, błogosławi każdy dzień życia solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

Początek strony