0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

10Z055Lachowice, dnia: 29 sierpnia 2021 roku

Bądź pozdrowiony krzyżu, gdziekolwiek się znajdujesz,
w polach, przy drogach, na miejscach,
gdzie ludzie cierpią i konają...na miejscach,
gdzie pracują, kształcą się i tworzą.
Jan Paweł II.

Dziś ostatnia niedziela w czasie wakacji. Miłym gościom, którzy odpoczywając w naszej parafii, brali udział w liturgii sprawowanej w tym kościele, dziękujemy za świadectwo wiary i pobożności. Życzymy szczęśliwego powrotu do domów i błogosławieństwa Bożego w dalszym życiu.

W tym tygodniu przypada:
• W środę – bł. Bronisławy, dziewicy.
• W piątek – św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

W środę rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. O godzinie 8:00 rano zapraszamy do kościoła przedszkolaków, dzieci i młodzież, rodziców i grono pedagogiczne na Mszę świętą, w czasie której modlić się będziemy o błogosławieństwo Boże w nowym roku szkolnym. Dzieci z klasy zerowej i pierwszej przyjdą na Msze świętą z tornistrami, książkami i innymi przyborami szkolnymi, które poświęcimy po Mszy świętej. Niech wszystkim dzieciom idącym do szko¬ły zawsze towarzyszy nasza modlitwa i błogosławieństwo.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź św. pierwszopiątkowa i na rozpoczęcie roku szkolnego w piątek od godz. 17:00.

Wizyta chorych w parafii z racji pierwszego piątku w piątek od godz. 9:00. Wszystkich chorych prosimy zgłosić dzisiaj w zakrystii.

W najbliższą sobotę od godz. 17:00 zapraszamy parafian na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Tą godzinę uwielbienia poprowadzi nasza Grupa Apostolska.

Informujemy wszystkich parafian, że w niedzielę 19 września na Mszy Świętej o godz. 10:15 - będziemy przeżywać Parafialne Święto Dziękczynienia za tegoroczne plony czyli dożynki.

Serdecznie zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

We wtorek o godz. 16:00 w Domu Katolickim, odbędzie spotkanie Małego Apostoła.

Rodzinom od numeru: 401 - 420 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od numeru: 1 - 20. W przyszłą niedzielę odmówią Różaniec kościele Róże: Pani Janiny Wrażeń i Pani Ireny Pająk.

Ksiądz Abp Marek Jędraszewski Metropolita Krakowski, serdecznie zaprasza na doroczną XXIX Pielgrzymkę Rodzin, która odbędzie się w niedzielę 5. września tego roku w Kalwarii Zebrzydowskiej. Pielgrzymka rozpocznie się drogą krzyżową o godz. 9:00 przy stacji „U Piłata”. A o godz. 11:00 będziemy uczestniczyć w Mszy świętej o błogosławieństwo Boże dla wszystkich rodzin naszej Archidiecezji.

W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odeszła do wieczności: † Kamila Baca z Lachowic Dolnych. Módlmy się w jej intencji: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Początek strony