0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

Schowek02Lachowice, dnia: 10 – czerwca 2018 roku

Czcić Serce Chrystusa oznacza
zwrócić się ku głębinom wnętrza Osoby Zbawiciela
owemu wnętrzu, które Biblia utożsamia
właśnie z Jego Sercem, siedzibą miłości,
która odkupiła świat.
Jan Paweł II

Trwa miesiąc poświęcony czci Serca Pana Jesusa.
Weźmy udział w nabożeństwie czerwcowym lub też osobiście odmawiajmy litanię do Serca Pana Jezusa.

W środę z okazji 13. dnia miesiąca, wspólna modlitwa za wstawiennictwem Pani Fatimskiej. Msza Święta i Nabożeństwo fatimski z procesją o godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do wzięcia udziału w tym nabożeństwie.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• Jutro – św. Barnaba, apostoł.
• W środę – św. Antoni z Padwy.
• W czwartek – bł. Michał Kozal.

W przyszła trzecią niedziele miesiąca, składka na Mszach Świętych przeznaczone będzie na spłatę zaległej kwoty za wymianę gontów na oblamkach naszego kościoła. Do spłaty zostało jeszcze 16 tyś. zł.

Drodzy parafianie pragniemy wyjaśnić kwestię w jakich okolicznościach sobotnia Msza liczy się jako niedzielna. Otóż każdy katolik zobowiązany jest do udziału w niedzielnej Eucharystii, nie wszyscy jednak mogą to uczynić w tym dniu. Powodów tej niemożności może być wiele. Czasami ta absencja wynika  z lenistwa i zaniedbania, ale w niektórych sytuacjach związana jest ze zwykłym brakiem sposobności np. gdy jesteśmy w podróży lub gdy musimy iść do pracy i to jest zrozumiałe. Jeśli to możliwe, uczestniczmy  w Eucharystii  w niedzielę, jednak w sytuacjach, kiedy mamy jakąś przeszkodę uczyńmy to w sobotę wieczorem. Byleby to nie było „odfajkowanie” Mszy Św. po to, by niedziela była wolna. Pamiętajmy,  że niedziela ma być świętowaniem, a trudno mówić o świętowaniu bez aspektu duchowego.

W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca. Dzień szczególnej modlitwy ku czci Bożego Miłosierdzia. Po Mszy Świętej o godz. 18:00 – Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia połączone z odczytaniem próśb i podziękowań składanych przez wiernych za wstawiennictwem Świętej Siostry Faustyny i Świętego Jana Pawła II do Jezusa Miłosiernego. Po Mszy Świętej uczczenie relikwii

Rodzinom od numeru: 21 – 40 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła.  W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od numeru: 41 – 60.  W przyszłą niedzielę Różaniec w kościele odmówią Róże: Pana Janusza Zyzańskiego i Pani Zofii Barzyckiej.

Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje osobiste święta, nade wszystko imieniny i urodziny, składamy najlepsze życzenia. Zmarłych polecajmy Bożemu miłosierdziu.

Początek strony