0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

Schowek01Lachowice, dnia: 3. czerwca 2018 roku

Nie bójcie się,
otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi
i Jego zbawczej władzy!
Otwórzcie granice państw,
systemów ekonomicznych i politycznych,
szerokie dziedziny kultury, cywilizacji, rozwoju!
Nie bójcie się!
Jan Paweł II

Dziś pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.

W czerwcu oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, które tak bardzo nas umiłowało. Zapraszamy na codzienne nabożeństwo z litanią do Serca Jezusowego.

W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W sobotę będziemy wspominać Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny, niepodzielnie zjednoczone z Sercem Jej Syna.

Pragniemy dziś zwrócić się do Was, Bracia i Siostry, ze słowami wdzięczności za tak liczny udział w procesji Bożego Ciała. Była ona uwielbieniem Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie, świadectwem wiary i pobożności eucharystycznej mieszkańców Lachowic. nadto wielkim dziękczynieniem Bogu za dar parafialnego Kościoła, w którym możemy gromadzić się na modlitwę, słuchanie Słowa Bożego i Eucharystię. Pragniemy powiedzieć serdeczne „Bóg zapłać!” wszystkim rodzinom, które przygotowały ołtarze na trasie procesji i zadbali o ich wystrój i śliczne kwiaty. Dziękujemy strażakom z OSP, którzy uświetnili swoją obecnością uroczystość, nieśli baldachim, feretron i troszczyli się o bezpieczny przebieg procesji. Dziękujemy Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich oraz Paniom i Panom niosącym figury, dzieciom pierwszokomunijnym, dziewczynkom sypiącym kwiatki, chłopcom  z dzwonkami i wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i dostojny przebieg procesji Bożego Ciała. Dziękujemy wszystkim za wszelki poniesiony trud i udział w procesji Bożego Ciała, z serca Wam błogosławimy.

Zachęcamy do kupowania lektury prasy katolickiej.

Rodzinom od numeru: 1 - 20 składamy serdeczny Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego świątyni.  W tym tygodniu prosimy  o pomoc przy sprzątaniu naszego kościoła od numeru: 21 - 40.  W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Barbary Wątroba i Pani Agaty Zyzańskiej.

Wszystkim jubilatom i solenizantom rozpoczynającego się tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa.

Początek strony