0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

12Z040LACHOWICE, DNIA: 27 MAJA 2017 ROKU

„Zaświtał blaskiem promiennym
Przez wszystkich dzień upragniony,
Bo Chrystus, świata nadzieja,
Wstępuje w niebo wysokie”.
Jan Paweł II

W czwartek, uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało.
Msze święte będą o godzinie: 7:00 - 10:00 - 17:00 w kaplicy, i ostatnia Msza święta o  godzinie 18:00. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji na drogę naszej wioski do czterech ołtarzy po Mszy świętej o godzinie 10:00. Wszystkie dzieci z klasy trzeciej przyjdą na procesję w strojach liturgicznych. Rodziców dzieci z klasy pierwszej i zerowej prosimy o przygotowanie ich do sypania kwiatów i dzwonienia. Strażaków z Parafii prosimy o zabezpieczenie drogi na czas procesji. Za pobożne uczestnictwo w procesji eucharystycznej można uzyskać odpust zupełny.

Składka na Mszach świętych  w Boże Ciało przeznaczona będzie na budownictwo sakralne. Prosimy o udekorowanie okien w całej parafii, zwłaszcza na trasie procesji, na znak naszego szacunku dla Chrystusa Eucharystycznego, który chce być obecny szczególnie w dniach oktawy blisko każdego z nas. Informujemy, że podczas Oktawy Bożego Ciała procesje Eucharystyczne wokół kościoła odbywać się będą po Mszy świętej o godzinie 18:00.

W tym tygodniu - w najbliższy piątek - rozpoczynamy czerwiec, miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe będziemy odprawiać po Mszy Świętej rannej lub wieczornej, według porządku Mszy Świętych. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości. Podobnie jak w maju, niech ta czerwcowa modlitwa będzie też celebrowana w naszych domach, przy przydrożnych kapliczkach i krzyżach. Jest bowiem wyrazem naszej wiary w wielkie Boże miłosierdzie.

W piątek, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pragniemy w tym dniu otoczyć naszą modlitwą wszystkie dzieci, do czego zachęcamy też wszystkich parafian.

W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej o godz. 17:00.

Za ofiary złożone w ubiegła niedzielę na potrzeby naszej świątyni składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać.

Dziś po każdej Mszy Świętej, zbiórka do puszek na zorganizowanie turnusu wypoczynkowo - rehabilitacyjnego dla grupy osób niepełnosprawnych z Suchej Beskidzkiej.

Rodzinom od numeru: 401 - 420 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od numeru: 1 - 20. W przyszła niedzielę różaniec w kościele odmówią Róże: Pani Józefy Młyńskiej i Pani Ireny Pająk.

Wszystkim parafianom i gościom, solenizantom i jubilatom życzymy wszelkich łask od Chrystusa Miłosiernego oraz opieki Matki Bożej.

Jutro o godz. 14:00 - w kościele odbędzie się pogrzeb ś.p. Emilii Barzyckiej lat 98 z Osiedla Podgronie. Módlmy się w Jej intencji. Wieczne odpoczywanie racz Jej dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj Jej świeci, niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Początek strony