0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

p006sLACHOWICE, DNIA: 31. GERUDNIA 2017 ROKU

"Człowiek jest pielgrzymem całe swoje życie,
Pielgrzymem Absolutu,
podążając ku swemu celowi,
poszukując Boga"
Jan Paweł II.

Dzisiaj, w ostatni dzień roku kalendarzowego, podczas uroczystego nabożeństwa ze śpiewem hymnu Ciebie, Boga, wysławiamy o godz. 17:00 chcemy wspólnie przepraszać Pana Boga za popełnione grzechy i dziękować za otrzymane łaski.

Jutro, w Nowy Rok, obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. 1 stycznia cały Kościół modli się o pokój na świecie.

W sobotę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, tzw. święto Trzech Króli. Zapraszamy na Msze Święte w porządku niedzielnym. Tego dnia przypada Misyjny Dzień Dzieci. Szczególną modlitwą otoczymy misjonarzy i misjonarki, modlić się będziemy o liczne i święte powołania kapłańskie i misyjne, może także z naszej Parafii(!). Zebrane tego dnia ofiary na tacę są przeznaczone na Krajowy Fundusz Misyjny. Za ofiarność serdeczne Bóg zapłać.

W naszej Parafii w tym tygodniu rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie tak zwana kolęda. Pamiętajmy, że chrześcijanin przyjmujący kapłana daje świadectwo swojej przynależności do Kościoła. Przeżywajmy te odwiedziny kolędowe w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem. A kolędowe błogosławieństwo niech chroni nasze domy, rodziny i umacnia nas na drodze chrześcijańskiego życia. W obecnej wizycie duszpasterskiej będzie brał udział Ksiądz, 2 ministrantów i tradycyjnie Pan Kościelny, gdyż kolęda jest jego wynagrodzeniem za całoroczną służbę w kościele.

W tym tygodniu plan kolędy będzie następujący:
• We wtorek od godziny 9:00 - Mizioły, Kotliny i Wojtaszki oraz Karczówka do Państwa Wiechów.
• W środę od godziny 9:00 - Chrząszcze, poza wodzie w stronę tartaku do Państwa Kachlów.
• W czwartek od godziny 9:00 - Zagrody, Krale i Buczonka.
• W poniedziałek od godziny 9:00 - Banasie i w dół ponad tor kolejowy.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone za opłatki. Złożono 13.060 zł. Z tej kwoty będzie wypłacane wynagrodzenie dla Pani Organistki.

W środę, 3 stycznia, tradycyjnie wspominamy Najświętsze Imię Jezus.
W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 16:00.Po Mszy Świętej spotkanie kandydatów do bierzmowania.

W przyszła niedzielę na Mszy Św. o godz. 10:15 – dzieci, które brały udział w roratach odbiorą drobne upominki.

Rodzinom od numeru: 401 – 420 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszej świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu w piątek rodziny od numeru: 1 – 20. W przyszłą niedzielę odmówią Różaniec w kościele Róże: Pani Ireny Rawickiej i Pani Ireny Skubel.

W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej wieczornej na plebanii, odbędzie się spotkanie opłatkowe Rady Parafialnej. Niech Jezus wraz z Maryją i św. Józefem wspiera i błogosławi solenizantom i jubilatom w nadchodzących dniach.

Początek strony