adwent 18Lachowice, dnia: 17. grudnia 2017 roku.

Adwentu jest to czas wielkiego oczekiwania
na Chrystusa, na Jego narodzenie,
na Jego wejście do naszego codziennego życia.

Dzisiaj przeżywamy III Niedzielę Adwentu - zwaną Niedzielą Radości, źródłem tej radości jest obecny wśród nas Pan, a także zbliżające się Święta.

Trzeci tydzień adwentu poświęcamy rodzinom chrześcijańskim. Zachęcamy więc do gorącej modlitwy za nasze rodziny, aby były Bogiem silne, ostoją wiary, tradycji chrześcijańskiej i patriotycznej. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Jest ona przecież pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary.

Spowiedź święta w naszej parafii odbędzie się w najbliższy wtorek, w godzinach: od 8:30 do 12:00 z krótką przerwą od godziny: 10:00 do 10:30 oraz po południu od godziny: 14:30 do 17:00 z przerwą od godziny: 16:00 do 16:30. Serdecznie prosimy wszystkich wiernych, aby we wtorek przystąpili do sakramentu pokuty, a nie odkładali spowiedzi na niedzielę i na dni przedświąteczne. Dzieci ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum przyjdą do spowiedzi świętej o godzinie: 14:30.

Osoby chore lub starsze, które nie mogą wychodzić z domu, mogą przystąpić do spowiedzi i przyjąć Komunię św. w swoim domu jutro od godz. 9:00. Wszystkich chorych i osoby starsze prosimy dziś zgłosić w zakrystii.

W tym roku wyjątkowo czwarta niedziela Adwentu łączy się z Wigilią Bożego Narodzenia. Msze Święte w przyszła niedzielę będą o godz. 7:00 – 10:15 – 11:45. W kaplicy na Kralach o godz. 9:00.

Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka  i płonącej świecy Caritasu.

Za ofiary składane dzisiaj na tacę na potrzeby naszej parafii, składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać.

Rodzinom od nr. 361 - 380 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożona ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od nr. 381 - 400. W przyszłą niedzielę odmówią Różaniec w kościele Róże: Pani Marii kot i Pana Jerzego Gwiżdża.

PZU informuje, że składkę za obowiązkowe ubezpieczenie budynków i OC rolników, odbierać będzie Sołtys po Nowym Roku. Należy zabrać ze sobą druki dostarczone pocztą.

Oczekiwany Mesjasz niech szczodrze błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.