0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

Schowek01Lachowice, dnia: 3 grudnia 2017 Roku

„Pan jest blisko, radujmy się…”
Jan Paweł II

Dziś pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Zachęcamy do licznego udziału w roratach, odprawianych w naszym kościele codziennie o godzinie: 17:00, ze specjalną oprawą liturgiczną zwłaszcza dla dzieci. Na pierwszych roratach dzieci otrzymają specjalne materiały roratnie.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• Jutro z racji przypadającego wspomnienie św. Barbary o godz. 12:00 w czasie Mszy Świętej, będziemy polecać Bożej opatrzności wszystkich naszych górników, emerytów i rencistów oraz zmarłych górników z naszej parafii.
• W środę 6 grudnia, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa. W naszym kościele parafialnym, odbędzie się spotkanie ze świętym Mikołajem dla dzieci z naszej parafii, wszystkich ministrantów i lektorów. Zapraszamy 6 grudnia (w środę) na Msze Świętą o godzinę: 17:00 a po Mszy Świętej na spotkanie z Mikołajem. Rodzice, którzy chcą pomóc świętemu, mogą zostawiać paczki w zakrystii.

W piątek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte będą w kościele o godz. 7:00, 17:00. W kaplicy na Kralach o godz. 16:00. Z racji uroczystości, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Za tydzień, w drugą niedzielę Adwentu, przypada Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. W kościele w całej Polsce, odbędzie się zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy temuż Kościołowi.

Na ołtarzach bocznych i przy stoliku w drugiej części kościoła przy gazetach są do nabycia caritasowe świece, dzieło wigilijnej pomocy dla biednych dzieci. Świecę tę należy zapalić na Wigilijnym Stole jako znak Miłości wobec drugiego człowieka.

Ogłoszenie księdza proboszcza ustalone z radą parafialną. Zbliża się czas świąteczny więc nadchodzi pora by zaopatrzyć się w poświęcone opłatki na stół wigilijny. Bardzo prosimy wszystkich Parafian o zaopatrywanie się w opłatki na stół wigilijny w zakrystii. Można to uczynić  przed i po każdej Mszy świętej. Niektórzy kupują opłatki w sklepie twierdząc, że są tańsze (w zeszłym roku tylko 300 rodzin odebrało opłatki w kościele) i mają racje bo gdybyśmy tylko płacili za opłatki to one kosztują 1.50 zł. Tymczasem kupno poświęconych opłatków w naszym kościele jest wyrazem więzi z parafią, a także odpowiedzialności za oprawę muzyczną Mszy i uroczystości kościelnych, ponieważ dochód z ofiar za opłatki przeznaczony będzie na  pokrycie kosztów zatrudnienia Pani Organistki. Przy okazji bardzo dziękujemy Pani Organistce, za prowadzenie śpiewu w czasie Mszy Świętych i podczas nabożeństw w naszym kościele. Robi to pięknie i profesjonalnie za co jesteśmy Jej szczególnie wdzięczni. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym,  Pani Organistka nie będzie brała udziału w wizycie duszpasterskiej tzw. kolędzie -złożone ofiary za opłatki niech będą wyrazem wdzięczności wszystkich parafian za jej piękną i potrzebną służbę. W zeszłym roku udało się zebrać z ofiar za opłatki 10.500 zł. Pani Organistce płacimy 40 zł. za każdą zagraną Msze. Tak więc w minionym roku zebrana kwota wystarczyła na opłacenie Jej wynagrodzenia do czerwca. Od czerwca, pozostałe miesiące wynagrodzenie było wypłacane ze składek niedzielnych, ale tego na dłuższą metę parafia nie jest w stanie udźwignąć. Mając na uwadze bardzo wysokie koszty utrzymania naszego parafialnego  kościoła, tym bardziej prosimy, aby każda rodzina zaopatrzyła się w naszym kościele w opłatki, które są jednym z ważniejszych symboli Świąt Bożego Narodzenia. Jeśli zależy nam by utrzymać w naszej parafii organistę to podejdźmy do tego wszyscy bardzo odpowiedzialnie i ze zrozumieniem. W dniu dzisiejszym po każdej Mszy Świętej zostaną poświęcone Opłatki Wigilijne.

Ochotnicza Straż Pożarna w naszej parafii, jak co roku roznosi o tej porze do naszych domów kalendarze na rok 2018. Przyjmijmy te kalendarze życzliwie.

Rodzinom od numeru: 321 – 340 składamy serdeczny Bóg zapłać, za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od numeru: 341 – 360.  W przyszłą niedzielę odmówią Różaniec w kościele Róże: Pani Ireny Pająk i Pani Barbary Wątroba.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Źródła, Gościa Niedzielnego, Niedzieli czy Idziemy nadal w promocyjnej cenie 2 zł. Dla prenumeratorów są Cuda i łaski Boże oraz Arka a także dla najmłodszych Jaś czy Dominik. Solenizantów i jubilatów tego tygodnia pragniemy zapewnić o naszej życzliwości i modlitwie.

Początek strony