0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

5 rok liturgiczny 2014Lachowice 9 listopada 2017

"Jeśli chcesz znaleźć źródło,
Musisz iść do góry, pod prąd…”
Jan Paweł II

Przeżywamy dziś 33. niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że zbliżamy się ku końcowi roku liturgicznego. Zarówno ten fakt, jak i listopadowa aura mogą sprzyjać refleksji nad tym, na co jest ukierunkowane nasze życie. Do czego dążymy? Co jest dla nas najważniejsze? Odpowiedzi na te pytania możemy szukać przede wszystkim w sobie, ale też może nam w tym pomóc katolicka prasa czy dobra literatura religijna, ukazująca to, co rzeczywiście jest ważne i wartościowe w życiu.

W tym tygodniu przypadają wspomnienia:
• Jutro - św. Rafała Kalinowskiego.
• We wtorek - Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.
• W środę - św. Cecylii, dziewicy.
• W czwartek - św. Klemens I, papież i męczennik.
• W sobotę - św. Katarzyna Aleksandryjska.

Przyszła niedziela, 26 listopada, to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem.

Dziś po każdej Mszy świętej zapowiadana zbiórka do puszek na pomoc ubogim, na dzieła miłosierdzia prowadzone przez Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

Rodzinom od numeru: 281 - 300 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od numeru: 301 - 320. W przyszłą niedzielę odmówią Różaniec w kościele Róże: Pana Kazimierza Sobańskiego i Pani Jadwigi Kachel.

W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej wieczornej – krótkie spotkanie Duszpasterskie Rady Parafialnej na plebanii.

Parafialny Zespól Caritas informuje, że kontynuuje dystrybucję żywności. Wydawanie tej żywności odbędzie się w poniedziałek 20 listopada 2017 w Domu Katolickim w godzinach od 14:30 do 17:00. Wszystkich zakwalifikowanych do tego PROGRAMU w miesiącu wrześniu serdeczne zapraszamy.

W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności: † Jan Dyduch lat 52 z osiedla Zawodzie. Módlmy się w jego intencji: Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa  w pokoju wiecznym. Amen.

Początek strony