0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

im_1_375Lachowice, dnia: 27 - Grudnia 2009 roku

Przygotujmy Chrystusowi
miejsce w naszym sercu.
Jan Paweł II

Dzisiejsza niedziela, ostatnia niedziela kończącego się 2009 roku, jest jednocześnie świętem Świętej Rodziny Nazaretańskiej: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest ona wzorem dla naszych rodzin. Prośmy Boga, by w tych niełatwych czasach, przy tylu zagrożeniach i celowych atakach różnorakich wrogów nasze rodziny stawały się prawdziwym domowym Kościołem.

W czwartek ostatni dzień roku kalendarzowego 2009, liturgiczne wspomnienie świętego Sylwestra.
Wieczorną Mszę Świętą o godzinie 17.00 - połączymy z nabożeństwem dziękczynno - przebłagalnym, podziękujemy Bogu - Dobremu Ojcu w Niebie za miniony czas, za dobro, któregośmy w tym czasie doznali. Przeprosimy za wszelkie błędy i odejścia od miłości. Będziemy również prosić o dalsze błogosławieństwo nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Ojczyzną. Za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy” tego dnia będzie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Wieczór ostatniego dnia roku kalendarzowego przeżywajmy w kościele i naszych rodzinach pod znakiem wdzięczności Panu Bogu za wszystkie otrzymane łaski.

W piątek - w pierwszy dzień Roku Kalendarzowego, przypada - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.
Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę a składka na Mszach Świętych przeznaczona jest na utrzymanie Katedry. Ta Maryjna uroczystość należy do tak zwanych świąt nakazanych. Zobowiązuje nas, więc do udziału w świątecznej Eucharystii. Wpatrzeni w Maryję - Królową Pokoju, w pierwszy dzień stycznia modlimy się o tak bardzo potrzebny pokój na świecie. Za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu „ O Stworzycielu Duchu, przyjdź ” można również uzyskać odpust zupełny.

W tym tygodniu przypada: pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.

Jak zapowiadaliśmy, w naszej parafii rozpoczynamy doroczne odwiedziny duszpasterskie, tak zwaną kolędę. Zechciejmy dobrze się przygotować do tej wizyty, przeżyć ją jak najowocniej. Pragniemy odwiedzić naszych Parafian, aby zanieść do ich domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Będzie to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy, do zastanowienia się nad naszymi praktykami religijnymi. Kolęda ma także służyć lepszemu wzajemnemu poznaniu się, zbliżeniu duszpasterzy do powierzonych ich trosce parafian i odwrotnie. Niech to będzie okazja do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o wspólnych sprawach całej naszej wspólnoty parafialnej.

W tym tygodniu plan kolędy będzie następujący:
  • Jutro od godziny 8.30 - Zagrody, Krale i Buczonka.
  • We wtorek od godziny 8.30 - Mizioły, Kotliny i Wojtaszki oraz Karczówka do Państwa Wiechów.
  • W środę od godziny 9.00 - Laliki i Mączne do Państwa Urbanicz.
  • W sobotę od godziny 8.30 - Od Pani Kubieniec i Hanusiak w stronę Leśniczówki, Mostu Kolejowego w górę oraz Bogacze.

Rodzinom od Numeru 101 - 120 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od Numeru 121 - 130.

W zakrystii są jeszcze do nabycia kalendarze ścienne na 2010 rok zawierające piękne fotografie naszej świątyni, i wieli cennych informacji.

W przyszłą niedzielę różaniec w kościele odmówią Róże: Pani Julii Pająk i Pani Marii Ślusarczyk.

W dniu 1 - stycznia 2010 roku o godzinie 14.00 z domu, odędzie się pogrzeb ś. p. Pani Janiny Kapała z Mącznego. Do uczestnictwa w ostatniej drodze do wieczności zmarłej - zaprasza pogrążona w wielkim smutku rodzina zmarłej. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci, na wieki wieków. Amen. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Dla niewidomych

Początek strony