news2

Kobylanka należała do najstarszych osad w Lachowicach.

Mieszkańcy tej osady trudnili się hodowlą koni. Pozostałością
po tej osadzie jest przysiółek Mizioły. Nazwa ta została
wymieniona w dokumentach już w 1598 r.

Witamy na stronach parafii Lachowice

parafia-lachowice.pl, najlepszą stroną internetową w Małopolsce

Email Drukuj

DSC02752

Miło nam poinformować, że Kapituła III konkursu “Najlepsza Strona Internetowa w Małopolsce” zorganizowanego przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski przyznała Parafii Lachowice I - miejsce w konkursie jako “Najlepsza Strona Internetowa w 2009 roku” dla organizacji pozarządowych.

Uzasadnienie kapituły: Za niezwykle dojrzałą, dopracowaną w każdym szczególe i godną wspaniałego zabytku, jakim jest miejscowy kościół św. Piotra i Pawła, prezentację zaangażowania lokalnej społeczności i piękna drewnianej architektury. Warto również dodać, że strona Parafii Lachowice znalazła się w zaszczytnym gronie laureatów razem z Powiatem Krakowskim, Miastem Tarnów i Gminą Zabierzów. Wręczenie Tytułu nastąpiło 11 czerwca br. o godz. 11:00 w Sali Konferencyjnej Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski przy ul. Grodzkiej w Krakowie.

Celem konkursu jest propagowanie wysokiej jakości walorów funkcjonalnych i estetycznych stron internetowych jednostek samorządu terytorialnego z terenu historycznej Małopolski, tworzenie otwartego społeczeństwa informacyjnego z wolnym dostępem do rzetelnej informacji, ułatwienie komunikacji na linii obywatel - urząd, promowanie wiedzy na temat sołectw, gmin, powiatów, regionu, parafii ze szczególnym uwzględnieniem walorów kulturowych, turystycznych, gospodarczych.

Dla niewidomych

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Niestety nie masz uprawnień do wstawiania komentarzy.

Użytkowników:
Artykułów:
Zakładek:
Odsłon artykułów:

On-line

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.